COACH LIDSKIN'S ALUMNI

CLASS OF 2016 AND 2017

TJ BEST (WHEELING) - CARTHAGE COLLEGE

ALEXANDER FLUTE (ORR) - PENN STATE UNIV-HARRISBURG

CAMERON BOYD (PROVISO WEST) - LYON UNIVERSITY

BRAD HUBLEY (ELK GROVE) - ELMHURST COLLEGE

JOEY GATZIOLIS (ELK GROVE) - HARPER COLLEGE

JT FORD (ST. CHARLES EAST)- LORAS COLLEGE


CLASS OF 2015


CHRIS JENKINS (LUTHER NORTH) - NORTH CENTRAL COLLEGE

PAT HAMILTON (GBN) - UNIVERSITY OF WI WHITEWATER

TYLER INGEBRIGTSEN (ELK GROVE) - CARROLL UNIVERSITY

CJ PAYAWAL (WARREN) - UNIVERSITY OF WI PLATTVILLE

ROBBIE ABULS (NEW TRIER) DEPAUW UNIVERSITY

KYLE BEYAK (PROSPECT) - UNIVERSITY OF WI OSH KOSH

EZEKA OMEKE (MAINE EAST) - UNIVERSITY OF WI OSH KOSH

SAM JOHNSON (RIVERSIDE-BROOKFIELD)-U OF WI OSH KOSH

JAN SIEGIEN (GLENBROOK NORTH) - CORNELL COLLEGE

MIKE NELSON (CRETE MONEE) - LINCOLN COLLEGE


CLASS OF 2014


SCOTT LINDSEY (FENWICK) - NORTHWESTERN

BEN CARLSON (FREMD) - INDIANA WESLEYAN

MIKI LJUBOJA (RIVERSIDE-BROOKFIELD/

PHILLIPS EXETER) - BROWN

JONATHAN JOHNSON (ST. JOES) - DAVENPORT UNIVERSITY

JERRARD DAVIS (UPLIFT HS) - STATE FAIR COMM. COLLEGE

JACK VANDEMERKT (RIVERSIDE-BROOKFIELD) - DEPAUW

ZACH BART (BARRINGTON HS) - RIPON COLLEGE

JUSTIN BUSCH (BARTLETT HS) - LORAS COLLEGE

BEN PETERSON (FENWICK HS) - LAWRENCE UNIVERSITY

CHIP FLANNIGAN (GLENBARD NORTH) - WI-PARKSIDE

MARKO PROTIC (MAINE EAST) - KNOX COLLEGE

DOM ADUCCI (ST. CHARLES EAST) - DRAKE

KENDALE MCCULLUM (ELGIN-LARKIN) - WI-PARKSIDE

DETALLION JACKSON (PROVISO EAST) - OAKTON COLLEGE

KESHAUN SMITH (FENWICK) - LORAS COLLEGE

JOHN JOYCE (TAFT HIGH SCHOOL) - TRITON COLLEGE

DREW JONES (ELGIN-LARKIN) - ILLINOIS WESLEYAN

DAN DWYER (FENWICK) - UNIVERSITY OF PENNSYLVANIA

BILLY KIRBY (CARMEL) - CARDINAL STRITCH

DERRICK STREETY (ELGIN-LARKIN) - ILLINOIS WESLEYAN

ALEC GOETZ (ST. CHARLES NORTH) - OLIVET NAZARENE

JORDAN THOMAS (NEW TRIER) - NORTHERN ILLINOIS

JOSEPH HAWKINS (BLOOM) - WILLIAM PENN UNIVERSITY

CHARLIE ROSE (YORK) - UNIVERSITY OF IOWA


CLASS OF 2013


MICHAEL FLEMING (STEVENSON) - DARTMOUTH

SEAN BENKA (FREMD) - ST. NORBERT COLLEGE

DAMONTA HENRY (RIVERSIDE-BROOKFIELD) - U OF MARY

LIAM LESNIAK (RIVERSIDE-BROOKFIELD) - RIPON COLLEGE

CAL KENNEDY (BROTHER RICE) - LOYOLA UNIVERSITY

JASON MARKUS (GLENBROOK NORTH) - ROOSEVELT

LUKE POTNICK (BUFFALO GROVE) - NORTHERN ILLINOIS

JAKE MASTRANZI (NOTRE DAME) - DELTA STATE

LUKE LATTNER (FENWICK) - DEPAUW UNIVERSITY

L.J. JOHNSON (BLOOM TOWNSHIP) - LAKE LAND JUNIOR COLLEGE

TORRANCE JOHNSON (HOPE ACADEMY) - ILLINOIS VALLEY JUNIOR COLLEGE

EVAN NAZZAL (MAINE EAST) - NORTH PARK UNIVERSITY

SCOTT McNELLIS (DOWNERS GROVE SOUTH) - CARTHAGE COLLEGE


CLASSES OF 2011 & 2012

JOE EDWARDS (ST. JOE’S) - INDIANA PURDUE - FT.WAYNE

MICHAEL ORRIS (CRETE-MONEE HS) - NORTHERN IL

REGGIE JOHNSON (ST. JOE’S) - HAMPTON UNIVERSITY

MICHAEL MACHE (GLENBARD WEST) - MARQUETTE

MATTHEW MACHE (GLENBARD WEST) - MARQUETTE

ROCCO BELCASTER (MORTON) - BALL STATE UNIVERSITY

ADAM CHICK (GLENBROOK NORTH) - SUFFOLK UNIVERSITY

​MIKE LEAZER (NORTHRIDGE PREP) - U OF EVANSVILLE

SEAN BOURKE (CONANT) - LORAS COLLEGE

ALEC GOMEZ (ELMWOOD PARK) - DOMINICAN UNIVERSITY

AVERY HARMON (ST. JOE’S) - UNIVERSITY OF INDIANAPOLIS

BILL PATTERSON (MT. CARMEL) - U OF WI - STEVENS POINT

ANDREW VEY (MAINE SOUTH) - KNOX COLLEGE

ANDY MAZURCZAK (RIDGEWOOD) - UNIV. OF WI - PARKSIDE

DANNY FORDE (ST. VIATOR) - KNOX COLLEGE

CONNOR HART (MAINE WEST) - ILLINOIS WESLEYAN

LOUIS VAN CRAEN (U-HIGH) - MCGILL UNIVERSITY

PETER CATCHINGS (NEUQUA VALLEY) - CORNELL COLLEGE, IA

JAVAKA THOMPSON (WHITNEY YOUNG) - KNOX COLLEGE

SADZID GRAHIC (LANE TECH) - CARDINAL STRICH

ANTHONY LEWIS (MORTON) - BENEDICTINE COLLEGE

TYLER ODEN (MARIST) - DOMINICAN UNIVERSITY

ANDY MAZURCZAK (RIDGEWOOD) - UNIV. OF WI - PARKSIDE

KAYLEN SHANE (CRANE) - UNIVERSITY OF ILLINOIS-CHICAGO

© 2020 MAN UP Basketball, All rights reserved.